Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU YÖNETİM KURULUNUN 25.08.2020 TARİHLİ KARARLARI

Yayım Tarihi: 27 Ağustos 2020 Okunma 304 Yazdır
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU YÖNETİM KURULUNUN 25.08.2020 TARİHLİ KARARLARI

EK ( TFF YÖNETİM KURULU KARARLARI)
29.07.2020 tarihli Bölgesel Amatör Lig’den 3 Lig’e Yükselen Kulüplerle ilgili TFF Yönetim Kurulu Kararı;
BAL Liginde, gruplarında lider olan kulüplere ek olarak, gruplardaki mevcut puan sıralamasına göre lider kulüple aralarında en fazla 3 puan olan, Siirt İl Özel İdaresi Spor, Ceyhan Spor, Isparta 32 Spor, Karaman Belediyespor, Belediye Kütahyaspor, Edirnespor, Tekirdağspor, Çengelköy Futbol Yatırımları A.Ş ve Adıyaman 1954 Spor kulüplerinin de TFF 3. Lig’e terfi ettirilerek, 2020-2021 sezonunda TFF 3. Lig’in toplam 67 takımdan oluşturulmasına;
25.08.2020 tarihli Bölgesel Amatör Lig’den Küme Düşme ve Baraj Maçları İle İlgili TFF Yönetim Kurulu Kararı;
- 2019 – 2020 Sezonunda BAL’dan AFDK kararı ile bir alt lige düşürülen takımlar hariç hiçbir takıma küme düşme uygulaması yapılmamasına,
- 2019-2020 Sezonu BAL Statüsündeki hükümlere uygun olarak BAL takımları ile baraj müsabakası oynama hakkı elde eden yerel lig takımları arasında baraj müsabakası oynanmamasına, her iki takımında 2020-2021 sezonunda BAL’da yer almasına,
25.08.2020 tarihli En Üst Yerel Amatör Liglerden BAL’a Yükselme ve diğer konularla ilgili TFF Yönetim Kurulu Kararı;


1-) Kovid-19 Yasakları Başlamadan Önce Ligi Sonuçlanan ve Lig Birincilerinin Direkt BAL’a Çıktığı İller: (5 İL)
ARTVİN, ÇANKIRI, KIRŞEHİR, TOKAT, ŞANLIURFA.
-Bu İllerin 2019-2020 Sezonu Yerel Lig Birincilerinin BAL’a Yükselmelerine.


2-) Lig Devam Ederken Yasakların Başlaması Nedeniyle Ligi Yarım Kalan ve Play-Off’ları Olmayan İller İle Play-Off’ları Olan Ama Yasaklar Başladığında Ligi Bitmemiş Olan İller: (40 İL)
AFYON, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, BİLECİK, BURSA, ÇANAKKALE, ÇORUM, DENİZLİ, DİYARBAKIR, EDİRNE, ELAZIĞ, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, ISPARTA, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KONYA, KÜTAHYA, MANİSA, MARDİN, MUĞLA, SAKARYA, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, TEKİRDAĞ, TUNCELİ, ZONGULDAK, BAYBURT, KIRIKKALE, ŞIRNAK, BARTIN, YALOVA, KİLİS, OSMANİYE.
BU KATEGORİDEKİ İLLERLE İLGİLİ ESASLAR

a-Ligin yarım kaldığı andaki puan cetveline göre puan üstünlüğü olan takım BAL’a çıkar. BAL’a çıkacak takım sayısı birden fazla ise puan üstünlüğü sıralamasına göre takımlar BAL’a çıkar.

b- Ligin yarım kaldığı anda birincilik konumunda aynı puana sahip iki takım varsa bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları maçlardaki puan üstünlüğüne bakılmaksızın eşit puanlı iki takım arasında BAL’a çıkma kurası çekilir.

3-) Ligi Sonuçlanan, Statülerine Göre Tek Devreli Lig Usulü, Çift Devreli Lig Usulü veya Eleme Usulü Oynanacak Play-Off Maçları Henüz Başlamadan Müsabakaları Durdurulan İller: (15 İL)
ADANA, ADIYAMAN, AĞRI, BALIKESİR, BİTLİS, ERZİNCAN, GİRESUN, İZMİR, MALATYA, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, KARAMAN, BATMAN, KARABÜK.
BU KATEGORİDEKİ İLLERLE İLGİLİ ESASLAR

a-Lig tamamlandı ve sonrasında ister tek devreli, ister çift devreli, ister eleme usulü olsun play-off maçları oynanmadığı için tamamlanmış liglerdeki puan durumuna göre karar verilecek. Tamamlanmış ligdeki puan cetveline göre puan üstünlüğü olan takım BAL’a çıkar. BAL’a çıkacak takım sayısı birden fazla ise puan üstünlüğü sıralamasına göre takımlar BAL’a çıkar.

b- Tamamlanmış liglerde grup sayısı iki veya daha fazla ise gruplarda puan üstünlüğü olan lider takımlar arasında kura çekilir. Kura çekiminde çıkan takım BAL’a yükselir. Şayet gruplardan birinde puanları eşit iki ayrı takım varsa, öncelikle bu gruptaki eşit puanlı takımlar arasında kura çekimi yapılır. Kurada çıkan takım ile diğer grubun birincisi arasında tekrar bir kura çekilerek BAL’a çıkacak takım belirlenir.

c- Eleme usulü müsabakalarda karar verilirken çeyrek veya yarı final maçları oynanmadıysa, tamamlanmış ligdeki puan cetveline göre karar verilir. Sadece final maçı oynanmadıysa final maçı oynayacak iki takım arasında kura çekilir. Kurada çıkan takım BAL’a çıkar.

4-) Play-Off Müsabakaları Tek Devreli veya Çift Devreli Lig Usulüne Göre Oynanırken Maçları Durdurulan İller: (21 İL)
AYDIN, BİNGÖL, BOLU, BURDUR, HATAY, MERSİN, İSTANBUL, KAHRAMANMARAŞ, KOCAELİ, KARS, MUŞ, RİZE, SİVAS, TRABZON, UŞAK, VAN, YOZGAT, AKSARAY, ARDAHAN, IĞDIR, DÜZCE.
BU KATEGORİDEKİ İLLERLE İLGİLİ ESASLAR
Bu kategorideki illerin ligleri tamamlanmış ve play-off’a çıkan takımlar belirlenip Play-off’lar tek devreli veya çift devreli lig ve puan usulüne göre oynandığı gibi eleme usulü oynanan play-off’lar da vardı.

a) Play-off’lar tek devreli veya çift devreli oynanıyor ve müsabakaların yarısı veya yarıdan fazlası oynandıysa, play-off’ların yarım kaldığı andaki puan durumuna göre BAL’a çıkacak takımlar hakkında karar verilir.

b) Play-off’lar tek devreli veya çift devreli oynanıyor ve müsabakaların yarıdan azı oynandıysa, tamamlanmış olan lige dönülür ve ligdeki puan durumuna göre 3. maddedeki ilkeler doğrultusunda BAL’a çıkacak takım hakkında karar verilir.

BAL’A YÜKSELMEDE DİĞER ESASLAR
a) BAL’a çıkacak takımın kura ile belirleneceği, puan eşitliği olan ve birden fazla grup birincisi olan illerde TFF’ye tescilli kulüp sayısı 50 ve üstünde olanlarda BAL’a çıkacak takım sayısı (+1) arttırılmıştır. (Adıyaman, Diyarbakır, Kütahya, Malatya, Kahramanmaraş, Ordu, Rize)

b) 2020-2021 sezonunda BAL’da 1 (bir) takımla temsil edilecek 8 ilin içinde TFF’ye tescilli kulüp sayısı 40 ve üstünde olan illerin puan cetvelinde ikinci olan takımların da BAL’a yükseltilmesine (Isparta, Mardin)

c) En üst yerel ligde grup sayısı 2 (iki) ve daha fazla olan ve ildeki TFF’ye tescilli kulüp sayısı 100 ve üstünde olan illerde;

- Play-off müsabakaları başlamamış olan veya play-off müsabakalarının yarıdan azı oynanan illerden BAL’a her gruptan 2 (iki) takım alınmasına (İstanbul, İzmir, Bursa, Sakarya, Aydın, Trabzon)

- Play-off müsabakaları başlamış ve yarıdan fazla müsabakası oynanmış illerde, play-off’un yarım kaldığı andaki puan cetvelindeki sıralamaya göre her grubu için 2 (iki) takımın BAL’a alınmasına (Kocaeli)

EN ÜST YEREL LİGLERDE KÜME DÜŞME
En üst amatör ligi Süper Amatör olan illerde 1.Amatöre, en üst amatör ligi 1. Amatör olan illerde 2. Amatöre düşmelerde ligden çekilen, Disiplin Kurulu kararıyla ligden ihraç edilen takımlar küme düşmüş sayılacaktır. Bunların dışında küme düşme uygulaması yapılmayacaktır.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLERDE UYGULAMA
Kura çekimine ilgili kulüplerin yetkili yöneticileri, ASKF Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi mutlaka katılacaktır.
Kulüplerden birinin yazılı talebi halinde kura çekimi NOTER huzurunda yapılacaktır. Bu konu ASKF tarafından çözülecektir.
Kura çekimi sonucu bir tutanak ile yazılı hale getirilip, ilgili kişilerce imzalanarak TFF Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilecektir.
Kura çekimi yapmayan iller en geç 31 Ağustos 2020 tarihine kadar kura çekimlerini yapacaklardır.

Diğer Haberler
Kırklareli 5 günlük Hava Tahmini
    KIRKLARELİ
Liglerde Puan Durumu
1 BABAESKİSPOR 44
2 KAVAKLISPOR 43
3 KAYNARCA GENÇLİKSPOR 38
4 KENTSPOR 30
5 PEHLİVANKÖYSPOR 30
6 B.MANDIRA ADASPOR 26
7 EVRENSEKİZ EVRENSPOR 23
8 İNECESPOR 19
9 AHMETBEY GÜVENSPOR 17
10 İSTASYONSPOR 12
11 DEMİRKÖYSPOR 0
Detaylı Puan Durumu
Top